Prof. Dr. Türksel KAYA BENSGHIR

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Basında Çıkan Yazılar

III. Ağ ve Bilgi Güvenliği Sempozyumu Gerçekleştirildi

e-Posta Yazdır PDF

 

EMO Ankara Şubesi ve Atılım Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen ve iki gün boyunca Milli Kütüphane'dedüzenlenen III. Ağ ve Bilgi Güvenliği Sempozyumu 5-6 Şubat 2010 tarihlerinde düzenlendi.

Haberin devamı için tıklayın... (PDF)

 

TÜSİAD ve TBV Tarafından Düzenlenen "7.eTR Ödülleri" Töreni Açılış Konuşmaları

e-Posta Yazdır PDF

13 Ocak 2010, Çarşamba

BASIN BÜLTENİDİR.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından bu yıl 7.’si gerçekleştirilen “e Türkiye (eTR) Ödülleri”, 13 Ocak 2010 tarihinde (bugün), Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Çankaya Köşkü’nde düzenlendi.

Kongrede, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ile TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Bilgi Toplumu ve Yeni Teknolojiler Komisyonu Başkanı Hamdi Akın birer konuşma gerçekleştirdi.

Devamını oku...
 

eGOVsharE2009

e-Posta Yazdır PDF

Sürdürebilir insani gelişmede, Bilgi İletişim Teknolojisi (BİT) önemli bir yere sahip. Daha çok BİT’in hükümet uygulamalarında kullanılması olarak bilinen e-Yönetişim, hükümetlerin ve kamu kurumlarının verimliliğini, saydamlığını ve sorumluluğunu arttırarak, vatandaşlara ve paydaşlara daha iyi kamu hizmeti sunulmasını ve daha kolay bilgi iletilmesini amaçlıyor. Dahası, e-Yönetişim, hükümet kurumları ve vatandaşlar arasında daha fazla etkileşim sağlayarak vatandaşlara daha çok söz hakkı tanıyor. Türkiye e-Yönetişim alanında yapılan son gelişmelerin yakından izleyebilmek için “Uluslararası e-yönetişim: Deneyim Paylaşma e-Devlet’ten e-Yönetişim’e Kamu Yönetiminde e-Dönüşüm” konferansına ev sahipliği yapıyor. Konferans 8-11 Aralık tarihlerinde Antalya’da gerçekleşecek.

Devamını oku...
 

Türkiye Bölgede Lider Olmaya Aday

e-Posta Yazdır PDF

Ceren Moral - BThaber

Türkiye hayata geçirilen e-devlet projeleriyle bölgede yeni bir rol üstleniyor. Son dönemde hızlanan e-devlet projeleri Türkiye’ye deneyim kazandırırken, ülkemizi bölgede ayrıcalıklı bir konuma yerleştiriyor. 8-11 Aralık tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen eGovShare 2009 Konferansı’nda Türkiye’nin üstlendiği bu rol konu başlıkları arasında yer aldı. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) eDevlet Merkezi, Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) ve İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) tarafından gerçekleştirilen konferansta, ‘Kamu yönetiminde e-dönüşüm’, ‘E-devletin önündeki engeller ve sorunlar’, ‘E-devlette güvenlik ve güven’ gibi farklı konular ele alındı. Bilişimin bu uygulamalardaki kaçınılmaz yerinin vurgulandığı etkinlikte konuşulan konulardan biri de, Türkiye’nin e-devlet projelerinde izlediği yol ve deneyimlerinin bölge ülkeleriyle paylaşımı oldu.

Devamını oku...
 


English French German Italian Russian Spanish Turkish